با نحوه انتخاب عینک آشنا شوید

نحوه انتخاب عینک
نحوه انتخاب عینک و خرید آن. در هنگام خرید عینک نیز مانند خرید سایر کالاها، باید یک سری موارد و اولویت ها را در نظر گرفت. این موارد و اولویت ها در هنگام خرید عینک اهمیت بسیاری دارند؛ زیرا عدم رعایت این موارد در هنگام خرید عینک می تواند موجب پشیمانی پس از خرید شود. پس در این مقاله با من همراه باشید تا شما را در زمینه نحوه انتخاب عینک در هنگام خرید راهنمایی کنم. تا انتهای مقاله همراه باشید.

نحوه انتخاب عینک با توجه به فرم صورت

بسیار مهم است که قبل از  انتخاب عینک برای خرید، فرم صورتمان را در نظر داشته باشیم؛ زیرا مطمئنا همه ما می خواهیم عینکی را بخریم که متناسب با فرم صورتمان باشد؛ پس مهم است که قبل از مراجعه به عینک فروشی برای خرید عینک، فرم صورتمان را بشناسیم. برای خرید عینک آفتابی زنانه میتوانید بر روی آن کلیک کنید.

صورت بیضی شکل

اگر فرم صورت شما بیضی شکل است، باید بدانید که بسیار فرد خوش شانسی هستید! زیرا فرم صورت بیضی شکل، به همه مدل و فریم عینک ها سازگار است و شما را در نحوه انتخاب عینک و خرید آن دچار مشکل نخواهد ساخت.

صورت مستطیلی شکل

طول این فرم صورت ها معمولا از پهنای آن بیشتر است و بینی کشیده ای دارند. اگر فرم صورت شما هم مستطیلی شکل است به شما توصیه می کنم در نحوه انتخاب عینک برای خرید، دقت داشته باشید تا عینکی را انتخاب کنید که طول صورت مستطیلی شما را کوتاه تر نشان بدهد.

صورت لوزی شکل

آرواره های بسیار باریک و نازکی دارند و استخوان گونه شان پهن و برجسته است. برای آن که فرم صورتتان بهتر به نظر برسد، به شما توصیه می کنم در نحوه انتخاب عینک برای خودتان دقت کنید که قسمت بالایی فریم عینک انتخابی تان پهن تر و دارای تزیینات بیشتر باشد.

صورت مربعی شکل

در صورت های مربعی شکل، نسبت طول و عرض چهره تقریبا با هم برابر است. این افراد همچنین پیشانی پهن تری دارند. توصیه ما به افرادی که این فرم صورت را دارند این است که در هنگام خرید عینک ، آن دسته از عینک هایی را  انتخاب کنند که فریم های نازک تری دارند تا چهره کوتاه و مربعی شکل شانبلندتر به نظر برسد.

بیشتر بخوانید:فریم های یونیسکس مردان و زنان

صورت گرد

این فرم چهره ها نیز مانند صورت های مربعی شکل، طول و عرض برابر دارند و زاویه دار هم نیستند. اگر صورت شما هم گرد است، به شما توصیه می کنم در نحوه انتخاب عینک برای خرید، این نکته را مد نظر داشته باشید که باید عینکی را بخرید که چهره تان را بلندتر نشان دهد. پیشنهاد من به شما خرید عینک های مستطیلی شکل است.

صورت های مثلثی شکل

به دو  فرم صورت مثلث رو به پایین و مثلث رو به بالا تقسیم بندی می شوند. فرم صورت های مثلثی رو به پایین، به این صورت است که پیشانی آن ها کوتاه تر است. در فرم صورت های مثلثی شکل رو به بالا، برعکس است و آن ها پیشانی پهن تر اما گونه های باریک و کشیده تری دارند. پیشنهاد ما در نحوه انتخاب عینک برای دسته اول، انتخاب عینک های چشم گربه ای و یا عینک هایی است که در قسمت بالایی آن تزیینات و یا رنگ های به خصوصی دارند می باشد. برای دسته دوم نیز عینک هایی مناسب تر است که قسمت پایینی آن عریض تر و پهن تر است تا فرم صورت آن ها را بهتر نشان دهد.

نحوه انتخاب عینک بر اساس رنگ پوست

رنگ پوست هم می تواند در نحوه انتخاب عینک تاثیرگذار باشد و شما متناسب با رنگ صورتتان می توانید دست به انتخاب عینک بزنید. رنگ پوست ما از دو حالت خارج نیست. رنگ پوست ما یا آبی( سرد) است و یا زرد (گرم) است. تناژ رنگی چهره هایی با رنگ زمینه ای سرد، معمولا صورتی و یا آبی است و تناژ رنگی چهره هایی با رنگ زمینه ای گرم نیز صورتی روشن و یا کرم رنگ است. در خرید و انتخاب عینک برای خود، حتما به این نکته نیز توجه ویژه ای داشته باشید و بهتر است این راهم بدانید که نزدیک به 60 درصد مردم جهان،رنگ زمینه ای پوستشان سرد است.

نحوه انتخاب عینک بر اساس رنگ چشم

اگر رنگ چشم هایتان آبی رنگ است، می توانید دست به انتخاب عینک هایی به رنگ یاسی، بنفش، توسی و… بزنید و اگر رنگ چشم تان قهوه ای است، فریم های قهوه ای، خردلی و مشکی برای شما بهترین گزینه است.

نحوه انتخاب عینک بر اساس رنگ مو

رنگ مو هم از این قاعده مستثنی نیست و به دو دسته رنگ های گرم و سرد تقسیم بندی می شوند و متناسب با گرم و یا سرد بودن رنگ موهایتان می توانید دست به انتخاب عینک بزنید. برای انتخاب و خرید انواع عینک ها می توانید به سایت مجیدی گلسس مراجعه کنید. سپاس از حسن توجهتان…
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Seokar-user
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *